PVC-välisuksed

Välisuks on iga hoone visiitkaardiks, mida erinevalt akendest või teistest hoone avatäidetest kasutatakse tunduvalt intensiivsemalt. Seega peab üks korralik välisuks olema ilus ka lähedalt vaadates, vastupidav, ning vastama ka soojuspidavusega ja helikindlusega seotud standarditele.

Mida PVC-välisukse valimisel silmas pidada?

  • Välisuksed on pöördavatavad, avanedes vastavalt vajadusele nii sisse- kui väljapoole.
  • Millisele hoonele soovid ust paigaldada, kas hoone on igapäevases kasutuses ning seal peab olema igal ajahetkel ühtlane temperatuur? On ehk tegu hoopis kõrvalhoonega, mida köetakse harvemini, vastavalt vajadusele?
  • PVC-välisust saab valmistada ka vastavalt passivmaja standarditele.
  • PVC-välisukse valimisel tasuks eelistada värvikataloogi vaatamist meie esinduses kohapeal, kuna erinevad ekraanid võivad värve moonutada, PVC-uste puhul on värvi või dekoorviimistluse valik väga lai.
  • Ukse valimisel peaks lähtuma kogu hoone, mitte ainult ukse U-arvust. U-arv näitab, kui mitu W (vatti) tunnis ühe uksepinna ruutmeetri kohta väljub toast soojust. Hoone kui terviku vaatlemine on oluline, sest hea uks ei kompenseeri puudujääke hoone seinte soojapidavuses ja vastupidi.
  • Välisuksele on võimalik lisada ka erineva kuju ja suurusega klaasipindasid.
  • Uksed komplekteerime kolmepunktilukuga, mis lukustab ukse nii pealuku juurest kui ka kahest punktist piidal. Kolmepunktilukk sulgeb ukse tihedamalt, tagades parema sooja- ja helikindluse ning vähendab ukse “ära vajumist”.

Nii akende kui uste puhul kasutame peamiselt Siegenia suluseid, mis on end tõestanud vastupidavuse ja vähese hooldusvajaduse poolest. Vaata täpsemalt www.siegenia.com

Gealan

S8000 – lengi sügavus 74mm
S9000 – lengi sügavus 82,5mm

pdf link?

Rehau

Euro 70

Synego

Geneo – lengi sügavus 86mm — tutvu lähemalt